Zdraví a krása

#ThingsILoveThursday: Parfémy Eaux Naturelles

Tímto typem článků jsem se inspirovala na blogu Jules, která má mimochodem skvělý blog zaměřený především na jógu, ovšem v angličtině (http://omandthecityblog.com/). Mám pocit, že Jules psala, že se tímto typem článků zase inspirovala u někoho jiného, ale nejsem si teď jistá. V každém případě se mi koncept moc zalíbil a přišlo mi to zajímavější a originálnější, než jen obyčejné recenze, takže jsem jej také zařadila do svého portfolia :).

Klasické parfémy jsem přestala používat nějaký ten pátek zpátky. Sem tam se mě někdo zeptá, co tedy používám, když ne parfémy. Věřte nebo ne, já většinou skutečně nepoužívám nic. Ale když mám náladu, přeci jen je tady jedna značka parfémů, které jsou zcela přírodní, a na které naprosto nedám dopustit. Řeč bude o parfémech Weleda.

Když jsem od Weledy dostala k otestování parfém Jardin de Vie – Rose (recenzovala jsem na starém blogu), nenapadlo by mě, že ho ještě někdy nějaký překoná. Já se do té vůně opravdu zamilovala a byla jsem odhodlaná si tento parfém pořídit znovu. Pak se ale na scéně objevil Jardin de Vie – Onagre.

Představte si teplý letní večer. Procházíte se po louce plné kvítí, do hlavy vám stoupá vůně slámy, která se suší opodál, a ve vlasech vás hladí jemný a teplý vánek – tak přesně bych charakterizovala Onagre. Je to úžasně teplá vůně, která sice dopadne na vaši kůži, ale dotkne se vašeho srdce. Je to jako dostat vřelé objetí od nejlepší kamarádky. Je to výrazná vůně, která ale není rušivá.

Hlava parfému – kardamom – je to první co ucítíte. Poznáte ji podle pikantně svěžího tónu. V pozadí za ním ucítíte letmý závan černého rybízu. Tyto dvě vůně do sebe zapadají tak, že je výsledkem orientální nádech. Hlava rychle ustupuje srdci – exotické magnólii. To, co já vnímám nejintevněji a co voní ještě dlouhé a dlouhé hodiny, je však základ – santalové dřevo. To je to, co dle mého názoru dodává pocit vroucího objetí.

Na vyzkoušení jsem dostala také vzorečky zbylých parfémů. Mě ale nejvíce oslovila Onagre, v závěsu za ní je Rose. Agrume je svěžejší, připomíná mandarinky a bude se hodit spíše do letních měsíců. Grenade mě příliš neoslovila, což bude dáno asi tím, že nemám moc ráda vůni granátových jablek, kterou je Grenade inspirovaná.

Pokud bych měla říct, která vůně se pro koho hodí, tak Rose je velice ženská vůně. Je to silná vůně růží, není to ale jen tak obyčejná růže – spíše připomíná růže, které už máte chvíli ve váze, ale pořád vypadají čerstvě, jen je tam malý rozdíl ve vůni. To dodává parfému jakési vintage kouzlo. Určitě je to vůně pro smyslnou ženu či dívku. Onagre je vůně velice tajemná, komplikovaná, ale hřejivá. Díky kořenitým tónům to bude vůně vhodná pro ženu tajemnou, hloubavou, která má srdce tak velké, jak hlubokou má duši a pohled. Grenade ve mně evokuje zkušenosti, spojené s typickým „Ono to dobře dopadne“. Bude pro ženu optimistickou, která si je jistá svým místem v životě a jen tak něco ji už nepřekvapí, ze které čiší smysl pro humor a důvtip. A konečně Agrume – tu vidím jako ideální vůni pro hravou ženu, která je plná optimismu a štěstí, nejen z krátkodobého, ale i dlouhodobého hlediska.

Parfémy od Weledy jsou pro fajnšmekry. Určitě nesednou úplně každému, jelikož vůně jsou to poměrně specifické. Ale pokud si je zamilujete, tak na ně opravdu jen tak nezapomenete a předčí je opravdu máloco. Já vím, že mou milovanou Onagre už nikdy nic nepřekoná.

Pokud vás parfémy zaujaly, pořídíte je za 579 Kč, což je opravdu úžasná cena vzhledem ke kvalitě a výdrži vůní. Na to, že jsou přírodní, se drží opravdu dlouho a rozhodně za ty peníze stojí!

3 thoughts on “#ThingsILoveThursday: Parfémy Eaux Naturelles

    1. Určitě po nich koukni :). Z přírodních parfémů těch co jsem zatím zkusila mají smysl jen ty od Weledy. U ostatních vůně hned vyprchala a za pár minut nebylo znát, že bych se vůbec voňala. Navíc ty vůně od Weledy jsou opravdu dost příjemné, nejsou to ty klasické syntetické vůně alá citrusy jako u jiných značek 😀 :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.