Inspirace

Lucidní snění: Jak na to?

V minulé kapitole jsme se věnovali tomu, co to lucidní snění vlastně vůbec je (Lucidní snění: Úvod). V této kapitole si povíme, jak lucidního snění docílit.

zdroj: Google obrázky

Co je v tomto případě naprosto klíčové je schopnost pamatovat a vybavovat si své sny. Je naprosto přirozené mít živé sny, které si ráno pamatujeme. Co přirozené naopak není je spát celou noc jako špalek a ráno si nepamatovat, jestli se nám vůbec něco zdálo nebo ne, natož si tak vzpomenout, co přesně to bylo. Pokud si své sny pamatujete, bude se vám lucidní snění provádět mnohem lépe než někomu, kdo si své sny nepamatuje.

Na internetu se můžete často dočíst o technice MILD (mnemotechnická indukce lucidních snů), která údajně pomáhá člověku lucidně snít. Objektivně bych ráda zmínila, že neznám člověka, kterému by tato technika přímo pomohla. Pokud totiž nemůžete lucidně snít, pak se zde nachází nějaký blok. A proti určitým blokům MILD zkrátka nepomůže.

Nejlépe se většina lidí naučí lucidně snít během nočních můr. Aneb jak se říká – všechno zlé je k něčemu dobré. Abyste si mohli uvědomit že sníte (což je zcela zásadní okamžik pro realizaci lucidního snění), je k tomu potřeba sen velice intenzivní, který budete velmi silně citově i emočně prožívat. To jsou ty silné okamžiky, které nás mnohdy přinutí během snu si říct: „Moment, vždyť tohle je jen sen…“. Pro tento účel jsou nejlepší zlé sny, protože je prožíváme opravdu velice intenzivně. Pokud nás honí něco, co nám nahání opravdovou hrůzu, začne se nám i ve snu probouzet strategické myšlení. Přemýšlíme a uvažujeme, jak se z toho dostat. Jak tomu uniknout. A v tu chvíli nás právě naše silná touha vyřešit tuto situaci přinutí si uvědomit, že jen sníme. A v tu chvíli to přijde. Ten moment kdy můžeme všechno přeměnit dle sebe. V tu chvíli začneme lucidně snít.

Pokud nemáme zrovna nořní můry, mám zde pro vás několik dalších doporučení, jak snadněji navodit stav lucidního snění:

 • Vypínejte wi-fi. Nejen na noc.
  Veškerý elektromagnetický smog ovlivňuje náš mozek a potlačuje naše přirozené schopnosti. Nejvíc škody často nadělá právě wi-fi. Pokud je to možné, vyměňte wi-fi za staré dobré kabely a pokud to možné není, zapínejte wi-fi minimálně. Učitě pomůže, když alespoň hodinu před spaním wi-fi už nezapnete.
 • Buďte odpočatí
  Nejspíš to zní zvláštně, protože přeci každý chodí spát unavený. To je sice pravda, ale je rozdíl mezi únavou a únavou – pokud jste totálně fyzicky i psychicky vyčerpaní, jen tak se vám lucidní snění nepodaří. Snažte se chodit spát každý den ve stejnou dobu, nejpozději o půl jedenácté a rozhodně se snažte naspat minimálně 7 hodin.
 • Choďte do přírody
  Čím víc času budete trávit v přírodě, tím víc se budete přibližovat zpět vašemu přirozenému já, budete napojení na energii přírody a budete blíže jejím duchům. To vše vám pomůže naladit vás na správnou vlnu, upraví to vaše vlastní vibrace na tu správnou hodnotu. To se samozřejmě nestane po jednom odpoledni v lese.
 • Zapisujte si sny
  Pokud si nemůžete vybavit své sny, pomůže mít u postele zápisník a veškeré detaily vašich snů si hned po probuzení zapsat. Snažte se si u toho rozpomenout na to, co přesně se vám zdálo. Veďte si takový snový deník.
 • Speciální pomůcky
  Velice mi pomáhá můj krystal. Jedná se o speciální krystal, kterých jsem zatím vyrobila jen pár a na kterých jsem pracovala už dlouho. Byly vytvořeny mimo jiné právě za účelem zvýšení schopnosti lucidního snění. Musím říct, že pomáhají opravdu perfektně. Chápu že k takovým technologiím má přístup naprosté minimum lidí (pokud vůbec někdo). Je ale dobré mít nějaké své talismany, o kterých víte, že vám pomáhají. I když by to měl být jen plyšový medvídek, se kterým se vám lépe usíná.
 • Trpělivost
  Lucidní snění jde někomu v podstatě okamžitě, někomu trvá roky než se naučí alespoň základy. Neztrácejte trpělivost a snažte se dál. Každý člověk je primárně uzpůsoben k tomu, aby takovéto věci zvládal. Počítejte s možným neúspěchem ale nenechejte se jím pohltit a zdeptat. Zkoušejte to dál a dál a nakonec se to podaří :).

Ovládáte lucidní snění?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.