Inspirace

Síň vědomí

Každý člověk má určitou míru potřeby svého vlastního světa, který bude čistě jen jeho. To, jak moc si každý člověk tuto potřebu uvědomuje, je už věc druhá, nicméně tato potřeba skutečně je u každého člověka. Věděli jste, že takový svět už máte? A že je těch světů dokonce několik? A jsou jasně definované určitými věcmi? Vstupní branou do takovýchto světů je něco, co se nazývá Síň vědomí.

Každý člověk má svou Síň vědomí. Je to místo ve vašem podvědomí, kam nemůže nikdo jiný kromě vás samotných. Podoba Síně vědomí se liší u každého člověka. Je do určité míry tvořena vaším vlastním životem, charakterem, prožitky. Je odrazem vás samotných. Může to být místnost bohatě zdobená, krásná a moderní, nebo může být velmi jednoduchá, strohá, středověce vyhlížející… Může vypadat jakkoliv. Co je ale pro tuto místnost charakteristické je to, že jsou zde přítomny dveře. A ne jedny, nýbrž několik. Kam vedou tyto dveře? To víte jen vy sami. Dveře mohou vést do dalších místností, nebo do úplně jiných, komplikovaných a obrovských světů. Za každými dveřmi je něco jiného. A možná je tam obrovský svět, nebo vstup do zcela jiné dimenze či paralelní reality. A tyto dveře čekají jen na to, až je otevřete.

Jak se do své Síně vědomí dostat? Nejprve je velice důležité si uvědomit, že Síň vědomí zde není jen pro zábavu. Je odrazem vás samotných. A dle mých vlastních zkušeností vás mají světy a situace čekající za dveřmi i něco naučit. Je to něco jako u Alenky v Říši divů – Říše divů byla vlastně jen Alenčiným výplodem, ale přeci na ní byl kousek pravdy a nebyl to jen tak úplný výmysl. A Alenka, jak víme, našla v Říši něco, co bylo opravdu důležité – našla tam svoucnost. Stejně tak i vy můžete v Síni vědomí objevit, kým skutečně jste. Dá se očekávat, že vás budou světy a okolnosti které čekají za zavřenými dveřmi i testovat. Ne testovat v pravém slova smyslu, ale je velmi pravděpodobné, že se v Síni vědomí dostanete i do situací, které vás přimějí nějak jednat nebo se nějak rozhodnout a to leccos vypoví i o vašem charakteru. Proto se stává, že spousta lidí objeví sebe sama právě v Síni vědomí a právě zde si uvědomí, kým vlastně jsou. Jsou i lidé, kteří za dveřmi v Síni vědomí nenašli nový svět, ale další místnost, kde si mohli užít vytouženého klidu, odpočívat v lenošce, zapisovat si myšlenky… Nikdo zkrátka nemůže říct, co vás v Síni vědomí čeká.

Aby jste se dostali do Síně vědomí, musíte se nejdřív dostat do svého podvědomí. Toho docílíte následovně:

Lehněte si tak, jak je vám to pohodlné. Nemějte však překřížené ruce nebo nohy. Zavřete oči a uvolněte se. Vyprázdněte si hlavu. Pak si představte schody, vedoucí někam dolů. Je jen na vás jestli budou schody uprostřed ničeho, nebo se budou nacházet uprostřed louky. Určitě se ale budou nacházet v prostředí klidném, kde není moc lidí. Pravděpodobně budou tedy v přírodě, nebo uprostřed ničeho. Dolů vede deset schodů. Vydáte se po těch schodech. Půjdete velmi pomalu. S každým dalším schodem budete mnohem blíže vašemu podvědomí. Snažte se každý další krok procítit co nejhlouběji. Můžete se u toho dotknout stěn a vnímat jejich strukturu. Vnímejte i podobu schodů. Dolů nespěchejte, klidně si s každým schodem dejte pěkně načas. Postupně sejděte po všech deseti schodech. Až sestoupíte z posledního schodu na zem, budete ve své Síni vědomí. Ta může vypadat jakkoliv. Záleží to jen na odraze vašeho podvědomí. Nejdříve svou Síň pořádně prozkoumejte, než se vydáte dál. Snažte si vše co nejlépe zapamatovat. Všeho se dotýkejte. Uvidíte zde dveře, více než jedny. Ale kterými projít? Vaše intuice vám to poví. Budete vědět kterými dveřmi v tu chvíli zrovna projít. Vaše intuice ví, které dveře jsou pro vás v tu chvíli zrovna důležité. Zkrátka to ucítíte. Až uvidíte ty správné, budete vědět že to jsou ty, kterými máte projít. Projděte jimi. Ale co pak prožijete zjistíte jen vy sami.

Až se budete chtít vrátit zpět, projděte zpět dveřmi do Síně vědomí a pak zpět po schodech nahoru. Opět postupujte pomalu, s každým dalším schodem budete blíže zpět vašemu vědomí. Dejte si načas a nesnažte se nic uspěchat. Až vyjdete po schodech nahoru, můžete otevřít oči a vrátit se zpět k vědomí. Zážitky ze Síně vědomí si neste s sebou jako cennou zkušenost. Jako váš velký, niterní prožitek.

Je třeba zdůraznit, že Síň vědomí není nic jen tak vymyšleného. Ve vašem podvědomí skutečně existuje a tedy stejně tak skutečná, jako podvědomí samotné. Jsou to místa a okolnosti, které vznikají jako odraz vás samotných, nebo na základě životních okolností, které se z nějakého důvodu do vašeho podvědomí uložily. Berte to tedy vážně. Snažte se uvědomit si přínos tohoto místa a vše si uložit nejen do vaší hlavy, ale i do vašeho srdce. Protože toto místo je jen a jen vaše a to vám nikdo nevezme.

4 thoughts on “Síň vědomí

  1. Tyhle vizualizace mi nikdy moc nešly, moc spěchám, i když na hodinách jógy jsem se dokázala ovládnout a cítit „lávu rozlévající se v celém mém těle“.
    Článek je magická, má duši, jen asi přesně nevím, co bych v této síni vědomí měla najít. Když mám dostatek času, zabývám se svými myšlenkami, nechávám je plynout a pak je zkouším uspořádat, ale málokdy si při tom představuji nějaké konkrétní místo.

    1. Tím, že se dostaneš do Síně vědomí, se dostaneš do svého hlubokého podvědomí a najdeš tam víc než jen myšlenky. Například když se člověk dívá na televizní reklamy ve kterých je plno podprahovek, tak ty ty podprahovky sice nevnímáš, ale tvé podvědomí ano. V Síni vědomí můžeš najít něco, co ti pomůže si uvědomit i věci, které by tě normálně ani nenapadly, v lecčem ti to může pomoct, ale je to velice individuální. Musela by jsi to zkusit aby jsi to zjistila :). Vizualizace často troskotají jen na tom, že se člověk nedokáže uvolnit, nebo si vyprázdnit hlavu. Ale když to někomu nejde tak není automatické, že by to tomu člověku nešlo celý život, tak neházej flintu do žita a někdy to zkus znovu :).

  2. Zkoušela jsem to, 2x. Uklidnila jsem se, snažila jsem si vyprázdnit hlavu a soustředit se. Jenže já jsem se tam „nedostala“. Nevím, jestli něco dělám špatně, už jsem byla dole. Ale jinak mě toto téma moc zajímá a máš super článek!

    1. Tak díky tobě jsem si všimla, že se mi tento článek blbě zobrazuje, takže to jdu napravit! Jinak děkuju a špatně podle mě neděláš nic, ono nejsou pro tyhle věci žádné striktní pravidla, jde spíš o to, že se asi nedokážeš pořádně uvolnit a zklidnit mysl. Což je v dnešní době časté. Mně sice tyhle věci jdou, stejně tak astrální cestování, ale to neznamená, že se mi to povede úplně vždy :). Takže si s tím nedělej vůbec hlavu a pak to můžeš zase někdy zkusit s odstupem času. Tyhlety vizualizační záležitosti jsou opravdu hlavně o uvolnění a zklidnění mysli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.