Všichni jsme to někdy zažili. Je to ten pocit, který nás brzdí v pokroku, v uskutečnění našich snů a přání. Schovává se za každou obtížnější situací, ať už jde o výmyk na hrazdě v tělocviku, nebo o projevení vlastního odlišného názoru na veřejnosti.

Strach z neúspěchu.

Proč mu dáváme šanci ovlivňovat naše rozhodnutí? Proč ho necháváme zakřivovat linie a cesty našeho života?

Bojíme se. Bojíme se názorů a reakcí jiných lidí. Ale náš život není o jiných lidech. Náš život je o nás. Každý člověk má v sobě takový potenciál, že by mohl dosáhnout čehokoliv! Já sama jsem nepotkala člověka, který by ten potenciál neměl. Jenže někteří ten potenciál nevidí. Příliš dlouho jsme se nechávali ovlivňovat destruktivním myšlením našeho okolí. Příliš dlouho jsme poslouchali, že něco nezvládneme, příliš dlouho jsme poslouchali výsměch našich spolužáků.

Seberme všechny naše vnitřní síly a řekněme dost!
Dost bylo výsměchu, dost bylo zoufání, dost bylo pesimismu.
Dost bylo strachu.
Život je příliš krátký na to, abychom jej trávili ve strachu. Přestaňme si říkat „To nejde.“ „Chtěla bych…“ „Možná…“ „Mám strach.“ Prostě to udělejte! Běžte si za svými sny a přáními a volte vždy cestu, která vás dovede ke splnění vašich snů. Buďte v životě šťastní. Buďte sami sebou.
S láskou,
Fellien

8 thoughts on “Strach z neúspěchu”

  1. Moc hezké prohlášení, jen je pro většinu lidí těžké to skutečně pochopit, uvěřit tomu a začít to praktikovat. Snažím se svůj strach překonávat, nenechat se jím paralyzovat, ale zároveň se nevrhat do věcí, které mi jsou opravdu proti srsti, ale stále mám na čem pracovat.

    1. Člověk tomu nemusí věřit, ale důležité je že to tak skutečně je! Každý člověk má úžasný potenciál, může dělat věci, které si skoro nedokáže představit. Jediné co nás omezuje je naše mysl :). Člověk se nemusí vrhat do věcí které jsou mu proti srsti a dělat něco, co je mu nepříjemné. Ale jsou chvíle, kdy enní jiná možnost. A v těchto chvílích se vyplatí všechno to prostě nějak „hrnout před sebou“ a věřit, že vše nakonec dopadne tak, jak dopadnout má :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.