Křišťál je jeden z nejsilnějších ochranných předmětů. Destruktivní entity ho nesnášejí a proto může být člověku velmi nápomocný. Přesto síla křišťálu a jeho trvanlivost nejsou neomezené. Jaký křišťál je tedy ten nejlepší a nejsilnější? A jak jej vybrat?
Pokud nechcete křišťál pouze na ozdobu, ale chcete skutečně silný chranný předmět, zapomeňte na křišťály broušené, malinké, ve formě přívěsků. Aby byl křišťál co nejsilnější, neměl by být vůbec broušený. Naopak by měl mít přirozený tvar.

Sílu křišťálu ovlivňuje i velikost – platí, že čím větší, tím lepší. Samozřejmě se při výběru velikosti řiďte také praktičností. Pokud chcete nosit křišťál v kapse, podřiďte tomuto záměru výběr velikosti – zkrátka vyberte největší možný, který chcete/můžete v kapse nosit.

Křišťál by měl být co nejčistší, s minimem puklin a prasklin, bez zákalu. Špička by neměla být ulomená. Sílu křišťálu zvyšuje i to, pokud se jedná o „dvojče“, jak já říkám, tedy z hlavního krystalu vyrůstá ještě jeden další.

Kromě toho všeho se však řiďte svou intuicí – ten pravý křišťál, který s vámi bude nejvíce souznít a bude vám nejvíce pomáhat, vás zaujme už od pohledu. Ucítíte, že je to on. Že s vámi spolupracuje poznáte tak, že vás v ruce bude příjemně hřát, rozhodně by však neměl pálit nebo studit! Kámen, který vás zaujme a okamžitě se s vámi sladí nemusí být vždy dokonalý. Může obsahovat pár prasklin, ale pokud je to pro vás ten pravý, udělá vám i přesto úžasnou službu.

Jak poznat, že je křišťál broušený?

Zde uvedu pár obrázků pro představu:

Tyto křišťály jsou dobrušované. Poznáme to podle naprosto zrcadlově hladkých hran. I ten nejdokonalejší přírodní křišťál nebude mít nikdy až takto zrcadlově hladkou strukturu.

Zde se jedná o křišťál přírodní a dokonce zmiňované „dvojče“. Tento křišťál je relativně čistý, s minimem prasklin, není kalný. V tomto případě by se mohlo jednat o velmi silného ochránce. Že je nedobrušovaný nám napoví drobné nedokonalosti a rýhy na jeho povrchu.

Doufám, že vám tento článek pomůže a pokud vás napadnou ještě nějaké dotazy, můžete se směle ozvat :). V příštích článcích si povíme něco o vzácnějších kamenech, jakými jsou například aqua aura, nebo herkimerský diamant.

4 thoughts on “Křišťál: Jak vybrat ten správný?”

  1. Křišťály doma mám, jeden malý a jeden větší na polici. Ale je zespodu seříznutý, aby mohl stát. Vadí to hodně?

    1. To záleží na velikosti toho křišťálu a na jeho povaze, některým křišťálům to vadí miň, některým víc, nicméně pokud je větší tak by to vadit nemělo :). Tohle v článku jsou obecné rady a doporučení, ale hlavní je vždy tvoje intuice a jak ty to cítíš. Pro jiné účely než ochranné je naopak někdy vhodné, aby byl kámen nějak zpracovaný, například meditační a masážní křišťálové hůlky apod.

    1. Většinou v obchůdcích u nějakých soukromníků, kteří mají přímo obchod s minerály a esoterickým zbožím. Chce to hledat mimo obchodní centra. Pak můžu doporučit různé výstavy kamenů, také na Vánočních trzích bývají stánky, kde se dají sehnat krásné kousky. Můžu také doporučit e-shop Malachitová skříňka, mám s nimi výborné zkušenosti, nabídku mají velmi širokou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.