Na úvod musím říct, že se nehlásím k žádné církvi, ani k žádnému náboženství. Přesto ale věřím v existenci Boha. A že existuje se mi mnohokrát potvrdilo. Samozřejmě mám i přesnou představu o tom, jak vypadá:

Vlastně je dost podobný Morganu Freemanovi. Nosí bílý oblek, který mu přesně sedí. Někdy je v nebi ale někdy sestupuje k nám na Zem a vmísí se do davu. To dělá, aby pozoroval lidi a celkově výsledek své práce. Někdy se nám možná směje. Co tady celé dny dělá? Pravděpodobně jezdí chvíli v MHD, pak si jde dát snídani do nějaké milé kavárny. Nic extra, on si nepotrpí na takové ty moc extra věci. Nemá rád ani řetězce. Dá si kafe a možná croissant. Nebo donut? Pak se vydá do ulic a pozoruje vše, co se mu povedlo i to, co se mu původně povedlo, ale pak se to trochu podělalo, jakmile tomu dal svobodnou vůli (lidi). Zamíří do parku, kde sedí na lavičce, a čte si noviny. A opět pozoruje vše kolem. Usměje se na malé dítě, podá hůl starší paní, které upadla na zem. Zařídí, aby se na chodníku před dítětem objevila bankovka, ve chvíli, kdy si dítě dělá starosti, že nebude moct s kamarády do kina, protože rodiče nemají peníze.

Jak vidíte, mám o Bohu jasnou představu. Jelikož jsem přesvědčená, že občas Bůh chodí na Zem v botách běžného člověka, mám samozřejmě i vymyšlené, co bych dělala, kdybych ho potkala. A víte, co by to bylo?

Vytáhla bych ho na ty nejlepší donuty. Nebo na bryndzové halušky. Pak bychom se šli bosky projít po louce a společně bychom filosofovali nad životem. Předával by mi tam životní moudra v hádankách, zatímco bychom se nechali okouzlovat nádherou přírody. Večer bychom to někde rozjeli na písničky kapely ABBA, protože jsem přesvědčená, že je poslouchá! Tancovali bychom a skákali po posteli a popíjeli Cinzano. A ještě než by šel zpátky do Nebe, ukázala bych mu všechny moje nejoblíbenější místa. I ta, která jsou tajná, protože Bůh to stejně všecko ví. Na rozloučenou bych ho pak objala a pak mu mávala, zatímco by mizel ve stříbřité záři.

A jak si představujete Boha vy? A co byste dělali, kdyby jste ho potkali? 🙂

5 thoughts on “Jak vypadá Bůh”

  1. Pekná predstava, aj keď by bolo zaujímavé vidieť situáciu kedy by boh vyzeral úplne opačne ako si ho ľudia predstavujú. Miesto staršieho mladý, miesto pokojného odviazaný a podobne. S touto myšlienkou sa ale už hralo viacero filmových a určite aj iných diel 😀

  2. Velmi milý článek. Já nevím o Bohu zhola nic, ale věřím, že je přesně takový, jako je popsán v tomto článku. 🙂

  3. taktéž se k žádnému náboženství nehlásím ani o sobě netvrdím že jsem věrící, ale vím, nebo tuším, že něco vyššího, Bůh, musí existovat. V mém posledním hodně živém snu jsem se s ním dokonce potkala. Byl to však jen sen, takže nikomu nevnucuji, ale můj názor na tuto bytost, či nějakou entitu (mám za to, že z lidskou podstatou nemá nic společného), to velmi ovlivnilo. V tom snu jsem ho viděla jako nepříjemného, vše vidícího, vše kritizujícího tvora. Ono by to,bylo až moc pěkné, kdyby to opravdu byl ten milý, chápající Morgan, ale co když je to přesně naopak?

    1. Já si myslím, že opravdový Bůh je opravdu milý a vše chápající tvor :). To co jsi viděla v tom snu mohlo být klidně něco jiného, nějaká destruktivní bytost. Tady ty destruktivní bytosti se za Boha často vydávají, lozí lidem do snů a podvědomí a tak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.