Stručně řečeno, dělám z prdu kuličky.

Mnozí z vás už zaregistrovali, že jsem před nějakou dobou dokončila školu. A někteří z vás už zaregistrovali i to, že nepracuju. Tedy alespoň ne tak jako většina ostatních lidí. Co jsem tedy hned po škole začala dělat a kde beru peníze?

Na úvod musím říct, že tohle pro mě nebylo zrovna jednoduché rozhodnutí. Mé studium se pomalu chýlilo ke konci a já začala přemýšlet o tom, jak se vlastně budu živit a co budu dělat. Tou dobou jsem se rozhodla, že do práce nenastoupím. Po mnoha praxích jsem zjistila, že je to pro mě neuvěřitelně nudný stereotyp – každé ráno vstát, jít do práce, odkroutit směnu, jít domů. Jsem člověk, který má rád jistoty, ale zároveň nesnesu nudu a takový ten nesmyslný a bezúčelný život. A v každodenním pracovním stereotypu jsem smysl zkrátka neviděla a nevidím ho ani teď. A tak jsem se rozhodla, že místo toho, abych šla do práce jako „každý normální slušný člověk“ (dle slov mého okolí), rozhodla jsem se žít si po svém, žít si svůj vlastní sen a dělat co mě baví. A teď tedy co to vlastně je?

Dělám tak nějak všechno možné. Kdybych to „všechno možné“ měla nějak pojmenovat, řekla bych, že jsem spisovatel na volné noze, jakýsi guru mentálních technik, a taky trochu umělec. Pokud mám být opravdu konkrétní, tak mě momentálně živí tyto činnosti:

 • psaní textů a jejich prodej, copywriting
 • kreslení vašich andělů a zjišťování jejich jmen
 • poradenství v oblastech esoteriky a duchovna, kterými se zabývám:
  – coaching mentálních technik
  – „lovení“ duchů a démonů a poradenství v těchto oblastech
  – poradenství v oblasti duchovního růstu a osobního rozvoje

Tohle jsou práce které vykonávám a prozatím mi to stačí na to, abych se uživila. Do budoucna mám v plánu několik nových projektů, které zatím nechci prozrazovat. Kromě výše uvedených bodů ve volném čase ráda něco tvořím, především ráda maluju a jsem nadšenec do umění. Nedávno jsem například začala malovat obrazy galaxií.

Moje úplně první galaxie (omlouvám se za ne příliš kvalitní foto)

Řekla jsem si, že když budu chtít, můžu kdykoli začít chodit do práce tak, jako většina ostatních lidí, ale já zatím nechci. Ačkoli tohle nebylo jednoduché rozhodnutí a musela jsem začít od nuly bez jakékoli jistoty, jsem takto zatím naprosto spokojená a vyhovuje mi to. Nejlepší na tom všem je, že pracovní dobu si plánuju zcela sama, stejně tak množství práce, kterou udělám. Jsou dny, kdy nedělám nic a mám volno, a pak jsou tady dny, kdy si přivstanu, začnu pracovat v sedm ráno a skončím až v deset večer. Někdy zase začnu pracovat až večer. Zkrátka si vše řídím jak potřebuju a moje práce mě natolik baví, že mi absolutně nevadí ani ty dny, kdy pracuju od rána do večera. Jsem naopak hrozně ráda a každý den děkuji Vesmíru, že můžu dělat to, co mě baví. Že je mojí prací můj koníček. A že celý můj život je naprosto v mých rukách a já si ho řídím sama. Jak se říká – člověk buď pracuje na svém snu, nebo pracuje na snu někoho jiného. Já jsem se rozhodla pro to první :).

Samozřejmě, pokud máte zájem o některou z mých nabízených služeb, nebo se chcete jen zeptat na nějaké podrobnější informace, můžete své dotazy směřovat buďto do komentářů, nebo přímo na můj e-mail fellien@seznam.cz :).

Pokud vás taky živí váš vlastní sen, nebo jste na volné noze stejně jako já, určitě mi napište do komentářů co děláte a co vás živí, protože mě to zajímá! 🙂 

S láskou,

Fellien

 

20 thoughts on “Jak si vydělávám?”

 1. Týýýjo, tak to je super. Děsně tě obdivuju, že to zvládáš. Jak to máš s tím copywritingem? Jsi zaregistrovaná na nějaké stránce? Díky 🙂 super článek

  1. Děkuji moc! 🙂 Ano, původně jsem začala s copywritingem tak, že jsem se zaregistrovala na stránce copywriting.cz a tam jsem napsala asi dva články na zakázku. No a pak si mě našla jedna velká firma a teď dělám copywriting hlavně pro ně :). Jinak já věřím, že zvládnout se dá úplně všechno, ale to nejnáročnější bylo neustále poslouchat že to nezvládnu a že se tím neuživím a ať jdu do práce jako normální člověk :D. Takové řeči člověka hodně demotivují a brzdí ho na cestě za snem.

   1. Já jsem to zkoušela, ale ty články co jsem psala podle mě byly naprosto příšerný – napsala jsem jich 10 a prodal se jeden 😀 Jaké články se tam tak vlastně píšou?

    1. Hele já spíš reagovala na poptávky, navíc mě nějaký zákazník oslovil vždy přímo. Tak zkus taky psát spíš články na konkrétní poptávku :).

 2. Také tleskám tvé odvaze a přeju ti, ať to takhle zvládáš jen a jen líp 🙂 Obraz galaxie je nádherný. Byla jsem na jedné výstavě fotografií vesmíru a to bylo něco úžasného, ta nekonečnost a fantazie v tom, ani mě nenapadlo, že by to někdo mohl malovat.

  1. Moc děkuji! 🙂 Zrovna ta fotka, kterou jsem dala sem, moc reprezentativní není – jednak je nekvalitní a jednak to byla úplně první malba a já v tom vidím ještě dost věcí, co se daly udělat líp, nicméně novější a lepší výtvory jsem neměla u sebe, takže jsem vyfotila tohle. Ale právě proto, že to není úplně takové, jaké bych to chtěla, si o to víc vážím pochvaly! 🙂

   Já se často dívám na fotky galaxií a vesmíru, nejen abych sbírala inspiraci k tvorbě, ale taky mě to fascinuje a připadá mi to nádherné. A vždy když si představím ty obrovské vzdálenosti jiných planet a objektů, tak mě ty fotky začnou jakoby pohlcovat a je to strašně zvláštní pocit :).

 3. Krásný obrázek,krásný přístup k vašemu,životu.👍
  Přiznám se,že já se do teť hledám.
  Jsem už 6let na MD,takže,už se tak drobet nudím stereotipem a ráda bych zkoušela nové a nové věci.
  Jenže jsem,ještě nenašla to co by mě bavilo.a naplňovalo,proto koukám a říkám si co to copywriting je?
  Jestli,bys měla čas mi o tom třeba do meilu něco napsat?

 4. Šikulka! Mám ráda inspirativní lidi, jako jsi ty, kteří se nebáli a šli za svým snem 🙂 Já jsem normální nudný pracující a mluvíš mi z duše, protože stereotyp a každodenní vstávání mě ničí… Ale mám plán, jak se „osvobodit“ 😀 Jen to ještě chvilku potrvá a moje práce není tak hrozná a dovolí mi dělat i spoustu věcí okolo 🙂

  1. Děkuju! 🙂 Budu ti ve tvém plánu fandit, snad ti vyjde vše jak si přeješ! 🙂 Moje práce by taky nebyla nijak hrozná, vystřídala jsem už i spoustu brigád, ale po chvíli to vždy spadlo do strašného stereotypu, který mě spíš ubíjel.

 5. Dobry den mila fellieM, mam rada članky takéhoto typu. Chtela bych se zeptat, jestli jsou alebo provadite nejaka školeni. V dnešni dobe rešim sama sebe, motam se v jakemsi kruhu a hledam rešeni, rada bych se dovedela o vaši praci vice a jestli by jste mi vedela pomoct odlepit se z mista. Za vaši odpoved predem dekuju a dekuju za vaš čas. Tešim se na odpoved

  1. Dobrý den, předně Vám moc děkuji! 🙂 V současnosti žádná školení nepořádám, ale do budoucna přemýšlím o nějakých přednáškách, ale spíše takovou přátelskou a povídací formou, než že by to byla nějaká profesionální úroveň. Pokud chcete, ozvěte se mi na e-mail a můžeme se pak domlouvat tam a já se Vám pokusím nějak pomoct, nebo Vás nasměrovat :).

 6. Já na to jdu trochu cestou jinou. Vlastně dělám pro různé zaměstnavatele. Tam jsem se zapracoval. Mám haldu zkušeností a již mám málem všude otevřené dveře. Protože ty fabriky si všechny sami nepostavíte a nejen fabriky, myšleno firmy obecně.
  Ty zkušenosti použiju až budu za pět let na volné noze. Mám plán a svoji strategii.

  Pak už budu jen chodit, ahoj sem ahoj tam, vás znám, vás taky. S vámi mi spolupráce šla, a s vámi, nebo někým podobným, taky. Znám vaše myšlení vaše požadavky, viděl jsem vaše prostředí, kde a jak žijete, žil jsem čas do vyhotovení projektu mezi vámi. Vciťuju se do života těch lidí. Vytářím šuplíkové materiály k naplnění snů. Ty použiji vždy ve správný čas.
  To vše pak využiji i k umělecké tvorbě i v technické a vynalézavé práci. Utvářím si kompletní pohled z mnoha stran a úhlů. Dívám se na svět vašima i svýma očima. To mi pomáhá. Každý má ale svou cestu a ta moje vede k vybuzení něčeho krásného a tvůrčího v široké společnosti. Přeji příjemné a krásné tvoření uměleckých, společenských, vědeckých a kulturních hodnot. Společně máme velkou sílu vytvářet lepší svět, kde se nám bude opravdu líbit.

 7. Ahoj Fellien. Je skvělé, že děláš to, co Tě baví. Od toho tu přece jsme, nebo ne? 🙂 Já pracuji sice u zaměstnavatele, ale je to pro mě motivující a také mě to baví. Od školy jsem prošla už hodně míst, zkoušela jsem i podnikat a mohu říct, že i když jsem byla někdy opravdu hodně unavená, vždycky jsem v tom viděla nějaký smysl. Jednalo se pokaždé o nějakou formu práce s lidmi, což není nikdy stereotyp. Moje noční můra je pracovat např. v Call centru nebo v kanceláři pod hromadou papírů, fuj 🙂 Vlastně moc nechápu, proč si někteří mladí lidé po škole taková místa najdou, nebaví je to a třeba tam pak i přesto zůstanou. Copak nevidí svoje možnosti? Nebo je to prostě lenost? Dělat celý život dobrovolně něco co se mi příčí, je pro mě naprosto nepředstavitelné. Jinak krásná malba galaxie, chválím! Takovou bych si klidně pověsila doma. Přeji Ti hodně štěstí i do budoucna. A.

 8. Ahoj, vážně boží článek. Vždy jak dar z nebes. Mohla bys mi taky napsat o tom copywritingu? A taky o službách včetně cen, které nabízíš, prosím! Děkuji moc!

  1. Ahoj, moc děkuji :). Ty jsi mi už mail psala dřív že? Jen abych si tě nespletla s někým jiným. Já mám tvou adresu myslím ještě někde v historii, tak se ti zítra nebo nejpozději pozítří ozvu na mail a napíšu ti všechno tam. Zrovna pracuju na novém e-shopu, na kterém budou veškeré informace, ale dokud to není hotové, tak to nechci psát veřejně.

 9. Fandím všem, kteří se snaží žít své sny. To jsou lidé, kteří dokáží měnit život ostatních. Jsou to tvůrci i rebelové v tom nejkonstruktivnějším slova smyslu. Dávají světu novou energii, posouvají svět, aby neustrnul ve své stagnaci. Já jsem se naopak světem nechal spoutat vlivem nejrůznějších životních událostí, o kterých jsem si myslel, že v mém případě nemohou nikdy nastat, ale bohužel stalo se a zřejmě to má nějaký důvod, proč se tak stalo. Nicméně důsledkem toho bylo, že to zabilo ve mne všechny mé tvůrčí schopnosti, talenty i nejmenované záblesky geniality. Proto Ti tak držím palce Fellien, protože vím, co můžeš ztratit, kdybys šla mou cestou. Úplně nejhorší věcí, která se může v lidském životě stát je ta, když se necháme spoutat světem. Když zajdete až za určitou hranici, svět vás dokáže natolik pohltit, že nemáte sílu se z toho nemilosrdného sevření vymanit. Věřte, že můžete spadnout hodně, ale opravdu hodně hluboko, abyste zapomněli na všechno, čím jste byli a kým jste mohli být:-(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.